(096) 238 3 238
Замовити зворотній дзвінок
Укр

"Здоров'я мами та дитя"
Акція -15% на первинний прийом гінеколога
+ консультація дитячого лікаря на вибір т.096 238 3 238

Лікування себореї в Запоріжжі

Себорея - це незаразне захворювання, що проявляється патологічними зміни фізіології шкіри. Себорея може розвиватися у людей обох статей і будь-якого віку.

ОЗНАКИ СЕБОРЕЇ

Основним симптомом, що дозволяє встановити діагноз на предмет захворювання на себорею навіть без лабораторних досліджень, є рясне виділення жиру. Найчастіше така картина спостерігається в області голови - біля губ, носа, лоба, в районі щік. Також жирове виділення помітно в області пахв, на грудях, спині, волосистій зоні голови.

Себорейні зони зазвичай розташовуються на тих ділянках тіла, де найбільше сконцентровані сальні залози. Шкіра в таких місцях має помітне потовщення, з характерним сальним блиском. Навіть при візуальному огляді помітні збільшені шкірні пори, через які виділяються надлишки жиру в організмі.

По своїй фактурі шкіра в себорейних зонах нагадує поверхню цитрусової шкірки. При слабкому натисканні на ділянку ураженої шкіри залишається помітний жирової слід.

При візуальному огляді можна виділити характерні ознаки, властиві для різних форм перебігу себореї:

  • при жирній формі себореї, характерною більше для підлітків, можуть спостерігатися підвищена жирність волосся і формування фурункулів гнійного характеру в себорейної зоні.
  • при сухій формі перебігу захворювання відзначається лущення шкіри в уражених зонах і характерна для людей, які переживають інтенсивні фізичні навантаження.
  • найбільш складно діагностувати змішану форму, що має ознаки перших двох форм.

Тому для диференційної діагностики прийнято застосовувати декілька методів, включаючи збір анамнезу, лабораторні дослідження и характеристики клінічних ознак.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ СЕБОРЕЇ

Це захворювання викликається в основному порушенням обмінних процесів, зокрема - жирів. Фізіологічне виділення жиру найчастіше відбувається в зонах де є багато сальних залоз шкіри. Однак у деяких випадках відбуваються зміни фізіології, і до сальних залоз надходить жир, що продукується іншими тканинами або клітинами організму. Надлишок цього жиру виділяється на поверхню шкіри.

Найчастіше причиною такої патології є незбалансоване харчування. Особливо активно сприяє виникненню себореї прийом у великих порціях баранячого, свинячого жиру, а також меду.

Супутніми факторами є засоби для миття посуду, залишки яких можуть потрапляти в організм і викликати розлад фізіології сальних залоз. Аналогічною дією проявляються і ультрафіолетові промені.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СЕБОРЕЇ

Діагностичні методи зводяться до виявлення себорейних зон шляхом візуального клінічного обстеження, виявлення причин виникнення хвороби і виключення ідентичних захворювань.

З урахуванням впливу суміжних факторів діагностувати хворобу можна більш коректно лабораторним методом, визначаючи зміни в залозах внутрішньої секреції і шляхом діагностики розладів шлунково-кишкового тракту.

Рекомендації дерматологів з профілактики та лікування себореї головним чином стосуються дотримання гігієнічних норм та дотримання порядку живлення. Обмеження щодо прийому певних продуктів і інгредієнтів повинен встановлювати тільки лікар, керуючись результатами діагностики! Самолікування може призвести до ускладнень.

Крім того, можуть призначатися засоби регуляції імунітету, гормональна терапія, полівітамінна терапія і тому подібні засоби.

Індивідуальне лікування себореї в Запоріжжі може призначити кваліфікований дерматолог МЦ "Оксфорд Медікал". Звернутися за консультацією і записатися на прийом можна за телефоном:

(061) 233 7 233, (095) 238 3 238, (096) 238 3 238.

( Рейтинг: 4.55, голосів: 42 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-дерматолог вищої категорії: Яфарова Інесса Миколаївна
Яфарова Інесса Миколаївна Лікар-дерматолог вищої категорії
Лікар-дерматолог вищої категорії: Яфарова Інесса Миколаївна
Яфарова Інесса МиколаївнаЛікар-дерматолог вищої категорії

М. Гончаренко (Панфіловців), 7;

інформація про лікаря

1992 р. – закінчила ЗМУ м. Запоріжжя
1995 р. – присвоєно спеціалізацію "Дерматологія"
2014 р. – присвоєно найвищу категорію
2017 р. – пройшла курси з дитячої дерматології
2017 р. – учасник lll з'їзду Української організації лікарів – дерматологів та косметологів, м. Львів
2019 р. – брала участь у науково-практичному семінарі "Лікування оніхомікозу: шведський досвід. Світові методи лікування кропив'янки".
2020 р. – пройшла курси з дермоскопії.
2020 р. – пройшла курс навчання та технічної експлуатації Лазера хірургічного діодного "Lika Surgeon", м. Черкаси
1996-2020 рр. – лікар - дерматолог поліклініки в обласному шкірі диспансері м. Запоріжжя
2020 р. – прослухала курс "Дерматоскопія новоутворень шкіри"
2020-2021 рр.  – лікар-дерматолог у кнп "ОКІБ" ЗОР" у шкір-вен поліклініці
2021 р. – учасник науково-практичної конференції "Точки дотику"
2021 р. – учасник семінару міжнародної участі "Анафілаксія, зберегти життя"
З 2022 р. – лікар-дерматолог МЦ "Оксфорд Медікал Запоріжжя".
показати повний текст

відгуки
Діадора 25-10-2022 Ходжу на масаж вже близько місяця, все подобається) Боліла спина, все пройшло! Рекомендую. гарний центр, все сучасне, багато послуг. Задоволена сервісом
Марія 25-10-2022 Мені дуже подобаються процедури по омолодження шкіри в косметології Оксфорд Медікал. Особливо результати після введення препарату в носогубні складки. Вважаю, що косметологічні процедури важливо робити кожній жінці, навіть зараз, в непростий період для нас та країни, бо с депресією треба боротися, подобатися собі прикрашати світ). Я все роблю комплексно і за порадами Ткаченко Валерії, які вважаю дуже професійними. Я користуюсь послугами вже 5 років і дуже вдячна за професіоналізм.
Катерина 25-10-2022 Мені дуже подобаються процедури по омолодження шкіри в косметології Оксфорд Медікал. Особливо результати після введення препарату в носогубні складки. Вважаю, що косметологічні процедури важливо робити кожній жінці, навіть зараз, в непростий період для нас та країни, бо с депресією треба боротися, подобатися собі прикрашати світ). Я все роблю комплексно і за порадами Ткаченко Валерії, які вважаю дуже професійними. Я користуюсь послугами вже 5 років і дуже вдячна за професіоналізм.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

  • Константин

    відділення: Дерматовенерологія

  • Константин

    відділення: Дерматовенерологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом