Проходити профілактичний огляд зубів і ротової порожнини у стоматолога рекомендовано двічі на рік. Якщо не дотримуватися даної рекомендації, можна пропустити початкову стадію захворювань, які загрожують різними ускладненнями. До хвороб, які можна запобігти, вилікувавши вчасно карієс, відносять пульпіт.
Пульпіт — це прояв запального процесу пучка нервів і судин зуба (пульпи). Пульпа (зубний нерв) є м'якою тканиною, яка знаходиться всередині зуба. В здоровому зубі пульпа ніяк себе не проявляє, однак, при розвитку запального процесу, людина відчуває нестерпний біль. Для того, щоб уникнути розвитку пульпіту, звертайтеся до медичного центру «Оксфорд Медікал Запоріжжя» на безоплатну первинну консультацію.
Причини та симптоми пульпіту
Пульпіт — це інфекційне захворювання, причин виникнення якого може бути кілька. До провокуючих факторів належать травми та тріщини зубів, температурне або хімічний вплив. Крім того, пульпіт може бути наслідком невилікуваного карієсу або неякісно проведеного лікування зубів і щелепи.
Розрізняють гостру і хронічну форму пульпіту. Для кожного періоду властиві певні симптоми. Гостра фаза характеризується:
- гострим болем;
- збільшенням больових відчуттів ввечері та вночі, внаслідок чого виникає порушення сну;
- високою чутливістю при хімічному, температурному або механічному впливі;
- зниженням апетиту;
- підвищенням температури тіла і загальним нездужанням.
При відсутності якісного лікування на гострій стадії хвороба може перейти в хронічну форму. Затяжний пульпіт проявляється наступним чином:
- з'являється характерний неприємний запах у ротовій порожнині;
- біль посилюється при контакті з гарячими напоями або їжею і не вщухає при зіткненні з холодним.
Можливі ускладнення та профілактика пульпіту
Неприпустимою помилкою є лікування пульпіту народними методами. Краще відразу звернутися за допомогою до перевірених професіоналів. В іншому випадку, самолікування призведе до серйозних ускладнень.
Найбільш часте збільшення пульпіту — періодонтит (запалення тканин навколо зубного кореня). Інфекція розноситься по кореневих каналів, вражаючи тканини навколо кореня. Якщо не провести належне лікування, відбувається розпад кісткової тканини і втрата зуба.
Для того, щоб запобігти розвитку пульпіту, необхідно виконувати прості профілактичні дії:
- систематичне відвідування стоматолога й гігієніста 2 рази в рік;
- якісне лікування карієсу;
- проходження діагностики при травмах зубів і щелепи;
- дотримання правильного харчування з обмеженням в раціоні солодких газованих напоїв і солодощів;
- регулярна гігієна зубів двічі на день.
Лікування пульпіту в МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя»
Терапія пульпіту проходить в кілька етапів. В першу чергу, доктор проводить повну діагностику. При необхідності додатково проводиться комп'ютерна томографія або рентген. Це дозволить більш конкретно встановити форму протікання хвороби і призначити правильне лікування.
У «Оксфорд Медікал Запоріжжя» лікування пульпіту можливо трьома методами, в залежності від стадії захворювання:
- біологічний: лікується лише запалену ділянку, зберігаючи при цьому нерв зуба;
- часткове видалення пульпи: видаляється лише коронкової частини нерва;
- повне відсікання пульпи: саме кардинальне рішення при сильному запаленні.
У МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя» перевірені фахівці та тільки сучасне діагностичне та медичне обладнання. Телефонуйте і записуйтеся на прийом.