Щирі вітання з Днем медичного працівника!
Алопеція - дерматологічне захворювання незаразної етіології, вона традиційно частіше помітна у чоловіків, хоча і жінки теж схильні страждати цією хворобою. Захворюванням схильне страждати близько 50% чоловічого населення, і до 37% жінок у віці до 50 років. Це захворювання не викликає хворобливих відчуттів, але завдає емоційний дискомфорт. Хвороба проявляється випаданням волосся і облисіння частини голови або повністю.
Облисіння відбувається не тільки в області голови - волосся при алопеції випадають і на тулубі. Захворювання страждають люди різного віку, різних соціальних груп і у всіх регіонах світу.
Ще до фактичного випадіння волосся є можливість діагностувати алопецію станом шкірного покриву. На початковому етапі відзначається почервоніння шкіри, її млявість. Пізніше спостерігається часткове відмирання мікрочастинок верхнього шкірного покриву, слідом за якою вже відбувається безпосереднє випадання волосся.
В подальшому, в залежності від типу алопеції, відбувається ураження і омертвіння волосяних фолікулів або виникнення дерматиту разом облисіння.
При відсутності лікувальних заходів, величина уражених ділянок розростається, інтенсивність випадання збільшується, і хвороба прогресує до повного облисіння шкіри.
Алопеція залежно від ступеня ураження, може розвиватися на декількох ділянках тіла. Ураження може відбуватися поетапно або одночасно в декількох місцях.
Випадання волосся може бути інтенсивним або малопомітним на початковому етапі. Причиною цього є первинні захворювання або відхилення у фізіології:
Облисіння може спостерігатися в окремих частинах голови, або проявляється випаданням волосся по всьому тілу. Це захворювання може проявлятися гострим перебігом, коли волосся зникає майже водночас, а також хронічною формою, коли облисіння просувається ледь помітно.
Алопеція може протікати з ураженням фолікулів або безпосередньо структури самого волоса і процесу його зростання.
Патологія діагностується на початковому етапі шляхом огляду шкірних покривів лікарем-дерматологом. Одночасно, при появі підозри на наявність алопеції, проводиться лабораторне обстеження крові біохімічним методом. Також дерматолог може назначити діагностику методом трихограми.
Для повноцінного зцілення від алопеції потрібно пройти повний курс відновлюваних процедур, включаючи медикаментозну терапію, прийом мікроелементів та вітамінів, які беруть участь у формуванні та зростанні волосся.
Для усунення ймовірної причини захворювання може бути призначений курс дезінтоксикаційних препаратів, фізіотерапія, кріомасаж або ультрафіолетове опромінення.
У деяких випадках при алопеції може знадобитися стаціонарне лікування. Категорично не рекомендується робити спроби самолікування!
Отримати компетентну допомогу та пройти лікування в денному стаціонарі під наглядом досвідчених лікарів в МЦ "Оксфорд Медікал Запоріжжя". Тут створені умови для своєчасного діагностування алопеції, розпізнавання її первинних симптомів на початковій стадії, а також застосовуються сучасні методи та обладнання з лікувальною метою.
Докладні консультації, рекомендації лікарів і призначення на стаціонар можна отримати по телефону 233 7 233
відділення: Дерматовенерологія
відділення: Дерматовенерологія
відділення: Дерматовенерологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
М. Гончаренко (Панфіловців), 7
телефон:
+38 (061) 233-7-233
+38 (095) 238-3-238 - Viber
+38 (096) 238-3-238
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом