Періодонтитом називають запалення прикореневих тканин зуба інфекційного характеру. Нестерпна ниючий зубний біль, що підсилюється при жуванні, може вказувати на початкову стадію такого неприємного захворювання. Біля кореня утворюється «кишеню», який заповнюється гноєм, що і викликає хворобливі відчуття.
Джерелом періодонтиту може стати карієс, запущений пульпіт, наявність запального процесу під пломбою або ж коронкою, пошкодження емалі внаслідок травми. В даному випадку неприпустимо займатися самолікуванням. За наданням професійної допомоги слід звернутися в медичний центр «Оксфорд Медікал Запоріжжя».
Симптоматика періодонтиту
Хвороба може проходити як в гострій, так і в хронічній формі. Для гострої стадії протікання періодонтиту характерні такі ознаки:
- поява гнильного запаху з рота;
- посилення болю при натисканні на зуб;
- гостре реагування на гаряче;
- можливе підвищення температури тіла;
- безсоння і погане загальне самопочуття;
- з часом біль стає пульсуючим.
Якщо не перелічити періодонтит в гострій фазі, з часом біль вщухне, але при найменшому переохолодженні або нервових переживаннях трапиться посилення. Прояви хвороби в хронічній формі:
- виникнення набряку і почервоніння близько ураженого зуба;
- кровоточивість ясен;
- накопичення гнійних виділень;
- збільшення міжзубного простору;
- рухливість зубів;
- поява кіст і гранульом.
Періодонтит нерідко протікає практично безсимптомно аж до того моменту, поки гній не починати накопичуватися в кореневих каналах. Якщо вчасно не звернутися до стоматолога, можна позбутися зуба.
Способи лікування періодонтиту
Лікування періодонтиту може бути:
- консервативним;
- хірургічним.
При консервативному лікуванні досить 2-3 відвідувань стоматолога. Даний метод включає терапевтичні та фізіотерапевтичні процедури. Спочатку проводиться рентген-діагностика. Потім вивільняється доступ до місця запалення, нерв видаляється, канали обробляють антисептиком і ставиться тимчасова пломба. При необхідності пацієнту може бути прописаний прийом антибіотиків. Якщо больові відчуття відсутні, тимчасова пломба замінюється постійною. При хронічному перебігу захворювання можливе лікування за допомогою лазера або УВЧ.
Хірургічний метод застосовують тільки в самих запущених випадках, коли медикаментозна терапія не дала позитивного результату. Суть лікування полягає у видаленні кореня або всього зуба. Після того, як запалення спаде, можна задуматися про протезування нового зуба.
Як уникнути запальних процесів
Будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. Так само справа йде і з періодонтитом. Прагнучи уникнути запального процесу, необхідно виконувати прості правила:
- доглядати за зубами та порожниною рота двічі в день;
- регулярно чистити язик;
- змінювати зубну щітку 1 раз у 2 місяці;
- використовувати зубну нитку;
- обстежитися у стоматолога раз на півроку.
Переваги лікування в «Оксфорд Медікал Запоріжжя»
Лікування в медичному центрі здійснюється, відповідно до європейських стандартів. Проводиться безкоштовна первинна консультація кваліфікованими фахівцями зі стажем роботи понад 10 років. «Оксфорд Медікал Запоріжжя» забезпечений інноваційним обладнанням для лікування і діагностики. На сайті представлені відгуки клієнтів медичного центру.
Для запису на прийом досить залишити свою заявку на сайті або зателефонувати за вказаним номером телефону.