Геморой – це одне з найпоширеніших проктологічних захворювань. Це збільшення гемороїдальних вузлів (венозних утворень), що провокує їх запалення, кровотечу та можливе випадання з анального проходу. У перекладі з грецької мови «геморой» означає кровотечу, хоча це є не єдиним симптомом хвороби.
РІЗНОВИДНОСТІ, ТИПИ І СТАДІЇ ЗАХВОРЮВАННЯ
Розрізняють гостру та хронічну фази геморою. Крім цього, існує 4 стадії його розвитку:
- Перша (незначні варикозні розширення; відсутність дискомфорту);
- Друга (збільшення вузлів, відчуття наявності стороннього тіла);
- Третя (великі гемороїдальні вузли, що випадають при найменших навантаженнях);
- Четверта (варикозні утворення провисають постійно з неможливістю вправлення, наявність постійного больового синдрому).
Геморой може бути внутрішнім чи зовнішнім. Зовнішній геморой – утворюється у сплетення судин, що знаходяться під шкірою навколо анального проходу. Ця зона насичена нервовими закінченнями, тому запалення зовнішніх гемороїдальних вузлів завжди дуже болісне. Внутрішні вузли знаходяться під слизовою прямою кишкою, зовні непомітні і спочатку не турбують пацієнта симптомами. Болі та дискомфорт з'являються на пізніших етапах, коли збільшені вузли починають випадати з анального каналу.
ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ ГЕМОРОЮ
Геморой дуже широко поширений через те, що до його появи може призвести безліч причин - від особливостей способу життя до специфіки дієти. Геморой розвивається через застой венозної крові у венах, чому сприяють:
- сидяча робота та малорухливий спосіб життя;
- порушення харчування, що провокують розвиток запорів;
- зловживання гострою їжею та алкоголем (насамперед, вином та пивом);
- зайва вага;
- цукровий діабет;
- слабкість вен, спричинена генетичними причинами.
Найчастіше появі перших симптомів передують значні фізичні навантаження, при яких відбувається сильна напруга м'язів, наприклад, підйом ваги.
Гемороїдальні вузли знаходяться в стінках анального каналу та забезпечують його змикання та утримання калових мас. Вони бувають зовнішні (зовнішні) та внутрішні.
Симптоматична картина обумовлена мірою збільшення вузлів. Клінічно, незначне їхнє збільшення не вважається патологією. Геморой проявляється такими симптомами:
- випадання внутрішніх венозних утворень;
- кровотеча;
- свербіж та печіння в місці поразки;
- тромбоз зовнішніх вузлів;
- болючі відчуття при дефекації.
ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ГЕМОРОЮ В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ ЗАПОРІЖЖЯ»
Дуже важливим є своєчасне діагностування. Первинна діагностика геморою проводиться за зовнішніми ознаками, збиранням анамнезу, візуальним оглядом. Для уточнення та підтвердження діагнозу пацієнтам з підозрою на геморой призначають аноскопію (дозволяє проводити дослідження на глибині до 10 см), ректороманоскопію (глибше дослідження) або колоноскопію.
Як правило, третина пацієнтів, у яких діагностую цю патологію, мають супутні захворювання кишківника. Тож виключення супутніх патологій органів очеревини виправдано проходження ультразвукового дослідження органів черевної порожнини. Рання діагностика вкрай необхідна для того, щоб уникнути ускладнень та занедбаності хвороби.
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ
Тактика лікування геморою може бути хірургічною або нехірургічною (остання застосовується лише на перших двох стадіях розвитку захворювання). Консервативна (нехірургічна) терапія передбачає застосування склеротерапії, або електрокоагуляції. Процедури проводять протягом гострої фази хвороби.
На третій та четвертій стадії консервативна терапія геморою неефективна. Одним із варіантів лікування може бути лігування латексними кільцями. В медичному центрі "Оксфорд Медікал Запоріжжя" на цьому етапі також приміняють практично не травматичну, але ефективну методику — дезартеризація гемороїдальних вузлів. Суть її в тому, що здійснюється сканування артерій, які постачають вузол кров'ю, після чого вони прошиваються спеціальними швами. Це дозволяє зменшити приплив крові. Як результат – запустіння венозних утворень, зменшення вузлів. Паралельно здійснюється ліфтинг слизових та медикаментозна підтримка антибіотиками.
Інфрачервона коагуляція гемороїдальних вузлів
Інфрачервона фотокоагуляція — це малоінвазивний метод лікування геморою, при якому інфрачервоний промінь припікає ніжку гемороїдального вузла, позбавляючи його живлення. Це призводить до його відмирання. Метод підходить для лікування геморою на 1-2 стадіях, а пацієнт може швидко повернутися до звичайного життя після процедури.
Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями
Лігування латексними кільцями — це метод лікування геморою, при якому на основу вузла накладається латексне кільце, що перекриває кровопостачання. Вузол відмирає і відпадає через 1-2 тижні. Процедура підходить для різних стадій геморою та мінімально інвазивна.
Лазерне лікування геморою
Лазерне лікування геморою — це сучасний метод, при якому лазерний промінь випалює гемороїдальні вузли зсередини, не пошкоджуючи навколишні тканини. Процедура малотравматична, безболісна та підходить для лікування геморою на різних стадіях.
Лікування геморою HAL RAR
HAL RAR (лігування гемороїдальних артерій з мукопексією) — це малоінвазивний метод лікування геморою. Під час процедури перев'язують артерії, що постачають кров до гемороїдальних вузлів, та підтягують слизову оболонку. Це зупиняє ріст вузлів і повертає їх у нормальне положення. Підходить для лікування на різних стадіях геморою.
ВАРТІСТЬ ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»
«Оксфорд Медікал Запоріжжя» є багатопрофільним медичним центром, що надає широкий спектр діагностичних, терапевтичних та хірургічних медичних послуг у галузі проктології. Центр оснащений високотехнологічним сучасним медичним обладнанням та апаратурою. Тут використовуються передові діагностичні технології.
Перевагами є зручний графік роботи, акції, знижки та прийнятні ціни. Вартість лікування геморою коливається, залежно від кількості вузлів, ступеня та форми захворювання. Якщо пацієнт звернувся вчасно, при перших симптомах хвороби, коли достатньо консервативної терапії, то ціна лікування буде нижчою, ніж у разі хронічного геморою, що потребує видалення вузлів методом доплерівської дезартеризації.
Не затягуйте із вирішенням проблеми геморою – записуйтесь на прийом до проктологів медичного центру «Оксфорд Медікал Запоріжжя» за телефоном (061) 233 7 233.