(096) 238 3 238
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Відкрито консультації генетика. Запис за тел.: 096 238 3 238

Лікування діабетичної нефропатії в Запоріжжі

Діабетична нефропатія - це захворювання нирок, що ускладнене такою серйозною недугою, як цукровий діабет . Характерними ознаками хвороби є: склероз внутрішньониркових клубочків, втрата або порушення здатності фільтрувати кров і поява ниркової недостатності. У 75% хворих на цукровий діабет діагностується нефропатія. Причинами появи ДН вважають генетичну схильність і гіперглікемію. 

Медичний центр «Оксфорд Медікал Запоріжжя» пропонує цілий спектр послуг з діагностики та лікування діабетичної нефропатії.

Стадії діабетичної нефропатії

Мікроальбумінурія - початковий етап нефропатії. Показники артеріального тиску, функції нирок по виділенню азоту і клубочкової фільтрації залишатимуться в межах норми. Виявлення патології на ранньому етапі і негайне лікування приведуть до повного зняття діагнозу.

Стадія протеїнурії характеризується значним відхиленням  показників від норми. Стійке підвищення артеріального тиску, високий рівень екскреції альбуміну з сечею, зниження кількості крові, яка фільтрується клубочками в одиницю часу, - симптоми другої стадії ДН. Повернути нирки в попередній робочий стан не вийде, але правильне лікування відтягне час до появи наступного етапу.

Хронічна ниркова недостатність - крайня стадія діабетичної нефропатії. Фільтрувальна функція нирок знижується до критичної, артеріальна гіпертонія переходить в хронічну форму , а показники креатину і сечовини значно перевищують рівень норми . Прогресування цієї стадії без лікування може прив ести до летального результату. Продовжують працездатність нирок за допомогою штучного перекачування крові - гемодіалізу. Процедура важко переноситься, однак , вона здатна замінити функцію нирок тривалий час. Крайнім способом продовження життя при хронічній недостатності стане пересадка донорського органу.

Причини виникнення діабетичної нефропатії

Підвищений рівень цукру в крові - першопричини появи діабетичної нефропатії. Глюкоза, як токсин, впливає на ниркову тканину і сприяє підвищенню проникності судин нирок. Артеріальна гіпертонія і високий кров'яний тиск самих клубочків також стимулюють розвиток нефропатії.

Крім цих факторів, виділяють і інші причини появи діабетичної нефропатії:

  • зайва вага;

  • куріння;

  • нерегулярний моніторинг рівня цукру в крові;

  • чоловіча стать;

  • придбана або успадкована гіпертонія;

  • ретинопатія (важке ускладнення діабету, яке вражає сітчасту оболонку очного яблука);

  • ранній (діагностований у віці до 20 років) або тривалий (більше 5 років) діабет.

У числі які поглиблюють факторів можуть входити і безліч інших, непрямих причин, виявленних, коли збирали анамнез.

Профілактика захворювання діабетичної нефропатії

Медичний центр «Оксфорд Медікал Запоріжжя» надає можливість пройти обстеження і виявити чи виключити наявність діабетичної нефропатії. Для тих, хто знаходиться в групі ризику, рекомендується регулярно проходити обстеження. Своєчасне виявлення проблеми мінімізує ризик появи хронічної ниркової недостатності. Ігнорування симптомів хвороби може призвести до незворотних наслідків . Для того, щоб не захворіти нефропатією, людям з цукровим діабетом слід дотримуватися здорового способу життя, контролювати і балансувати харчування, регулярно навідуватися до лікаря. Від зайвої ваги доведеться позбутися , так само, як і відмовитися від куріння. Постійний моніторинг рівня цукру в крові - головна профілактична міра пацієнта.

Методи лікування діабетичної нефропатії спрямовані на недопущення розвитку патології або уповільнення збільшення хвороби, якщо така вже діагностовано. Крім розвитку ниркової недостатності, ДН негативно впливає на серцево-судинну систему, може спровокувати інсульт, інфаркт і ряд інших, не менш серйозних патологій .

Запис до нефролога за тел.: (061) 233 7 233

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом