(096) 238 3 238
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Відкрито консультації генетика. Запис за тел.: 096 238 3 238

Лікування амілоїдозу нирок в Запоріжжі

Порушення обмінних процесів в організмі часто призводять до багатьох серйозних захворювань. Одним з них є амілоїдоз нирок. Ця хвороба характерна утворенню в тканинах нирок певної субстанції - амілоїду, що при відсутності лікування веде до недостатності органів. Причинно-наслідковий зв'язок даного захворювання криється дещо глибше, ніж може здатися, на перший погляд. Ми розповімо про те, як розпізнати недугу і яким має бути лікування амілоїдозу нирок.

Діагностика амілоїдозу нирок

Утворення амілоїду (білково-цукрового комплексу) не виникає саме по собі. У 99% це наслідкова реакція таких хронічних хвороб, як:

 • туберкульоз;

 • сифіліс;

 • ревматоїдний артрит;

 • остеомієліт;

 • пухлинні утворення та ін.

Вкрай важливо при вищеописаних захворюваннях проходити додаткові обстеження, спрямовані на можливе виявлення інших форм хвороби. Також існує класифікація типів амілоїдозу, в залежності від етіології та форми перебігу хвороби.

1.

Первинний амілоїдоз (AL)

Надлишкова активність легенів ланцюгів клонального імуноглобуліну.

2.

Сімейний амілоїдоз (AF)

Погано згортається білок, який кодується мутантним геном.

3.

Генетичний амілоїдоз (ATTRwt)

Порушення агрегації і згортання атипового транстиретину (TTR).

4.

Вторинний амілоїдоз (АА)

Агрегація сироваткового амілоїду А.

Перебіг хвороби може протікати безсимптомно досить довго. Одним з перших ознак того, що захворювання знаходиться в гострій стадії, є набряклість кінцівок, скачки артеріального тиску або прояв діареї.

Діагностика кожного типу відбувається шляхом забору певних аналізів. До цього переліку входить:

 • дослідження сечі;

 • біопсія нирок.

У відділенні нефрології медичного центру «Оксфорд Медікал Запоріжжя» пацієнтам з підозрою на амілоїдоз проведуть повне обстеження для того, щоб підтвердити або спростувати первинний діагноз. Всі маніпуляції виконуються на самому сучасному обладнанні з висновком точних показників.

Методи лікування амілоїдозу нирок

Лікування амілоїдозу нирок передбачає сумістну роботу нефрологів з гастроентерологами. Як правило, вибирається системний тип лікування - дієти, лікарські препарати, спрямовані на скорочення вироблення патологічного білка.

Харчування при підтвердженому амілоїдозі нирок має складатися з продуктів, насичених калієм, вітаміном С і крохмалем. Оптимальними складовими такої дієти є овочі: картопля, бобові культури, пастернак, огірки, кабачки, листові зелені овочі, бруква. Звичайно, вживати їх слід в свіжому, відвареному або пропареному вигляді. На період дієти і деякий час після неї рекомендується відмовитися від занадто солоної, гострої і жирної їжі.

В цілому, слід виділити п'ять основних методів успішного лікування амілоїдозу нирок.

 1. Застосування хіміотерапевтичних препаратів.

 2. Прийом стероїдних препаратів.

 3. Аутотрансплантація стовбурових клітин.

 4. Діаліз.

 5. Трансплантація нирки.

Важливо не запускати перебіг хвороби і чуйно прислухатися до найменших тривожних сигналів організму. Абсолютно свідомий і відповідальний підхід до стану свого здоров'я - це щорічне повноцінне обстеження. Так ви попередите, а в деяких випадках, можливо, виключіть виникнення будь-яких порушень роботи організму.

Лікування амілоїдозу нирок в медичному центрі «Оксфорд Медікал Запоріжжя» - це успішний результат з 99-відсотковою гарантією лікування. Будьте здорові разом з МЦ «Оксфорд Медікал»

Запис до нефролога за тел.: (061) 233 7 233

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом