Себорейний дерматит - це захворювання, що характеризується появою на шкірі лусочок білого або жовтуватого кольору. Супроводжується свербінням, почервонінням, сильним виділенням підшкірного сала. Це поширена дерматологічна проблема, на яку страждає приблизно 5% всього населення планети. На жаль, поки невідомі точні причини виникнення себореї. Захворювання провокують певні види дріжджів, а також ряд факторів, на які не можна вплинути: стрес, спадковість, імунні реакції.
Ознаки цього захворювання схожі з проявами інших проблем шкіри. Наприклад, атопічний дерматит проявляється такими ж лусочками і свербінням. Відрізняються тільки причинами виникнення захворювання. Себорейний і атопічний дерматити виникають на тлі різних причин. Перший тип викликаний надмірною жирністю шкіри, другий же - сухістю.
Місця появи себорейного дерматиту:
навколо носа;
в бровах;
біля очей;
за вухами;
волосиста частина голови.
У деяких випадках, хвороба може вражати навіть ділянки тіла. Як правило, це місця тертя шкіри - під грудьми, у немовлят - в області сідниць. Також може виникати подразнення навколо пупка, в паху, складках на руках і ногах.
Себорея буває:
суха;
рідка;
густа.
У першому випадку, скупчення дрібних лусочок утворюється без виділення шкірного сала. Це запальна реакція у відповідь на розмноження грибків. Сухий себорейний дерматит, лікування якого відбувається за допомогою протизапальних засобів, також супроводжується свербінням.
При рідкому типі спостерігаються ті ж симптоми, але з активним виділенням підшкірного сала. В такому випадку призначаються препарати, що пригнічують діяльність сальних залоз.
Густа себорея - виникнення вугрів, акне, комедонов на обличчі. Лікується те саме вугрової хвороби.
При будь-якому типі подібного захворювання призначаються препарати, що усувають свербіж, можуть використовуватися кортикостероїди. Себорейний дерматит на голові, лікування якого залежить від тяжкості симптомів, можна стримувати за допомогою шампунів від лупи, препаратів цинку, сірки, селену. Для лікування також застосовують саліцилову кислоту.
При більш серйозному прояві хвороби настійно рекомендуємо звернутися до досвідчених дерматологів для отримання консультації фахівця і призначення відповідного лікування..
Опубликовано: 13.04.2021
Обновлено: 12.11.2024
М. Гончаренко (Панфіловців), 7
телефон:
+38 (061) 233-7-233
+38 (095) 238-3-238 - Viber
+38 (096) 238-3-238
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом