Літо – пора не тільки відкритого одягу та легенького взуття, але і свободи від шапок і хусток. Саме зараз можна помітити разючі відмінності у стані волосся українців, особливо – жінок. Локони деяких переливаються здоровим блиском, в той час як в інших волосся нагадує дешеву перуку. Посічені кінчики, тьмяність, локальне випадіння – ось неповний перелік розповсюджених негараздів, з якими стикається кожний четвертий мешканець Запоріжжя. Як же врятувати своє волосся? На популярні запитання відповідає Тетяна Краснікова, зав відділенням трибології МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя».
- Тетяна Михайлівно, до якого саме лікаря потрібно звернутися у разі появи проблем з волоссям?
- Трихолог - лікар вузької спрямованості, який займається виявленням та лікуванням захворювань волосся і волосистої частини голови.
- З якими проблемами найчастіше звертаються Ваші пацієнти?
- Однією з найпоширеніших проблем є алопеція - часткова або повна втрата волосяного покриву голови. Багатьох турбує себорея - потовщення, лущення і сухість шкіри голови, поява рясної лупи, випадання волосся. Часто відвідувачі скаржаться на поганий ріст волосся, його слабкість і тьмяний вигляд. І, звичайно ж, не додає краси та здоров’я лупа.
- Ви згадали про облисіння. Якщо з існуванням лупи чи повільним ростом багато запорожців здатні змиритися, то на боротьбу з алопецією більшість налаштована серйозно. Особливо, якщо мова йде про жінку. Могли б назвати найхарактерніші фактори, які призводять до облисіння?
- Причини облисіння досить численні. Умовно їх можна розділити на кілька окремих груп. В першу чергу, може позначатися дефіцит вітамінів і мікроелементів. По-друге, волосся нерідко випадає через наявність патологій ендокринної системи (захворювання щитовидної залози або проблеми зі статевими гормонами). По-третє, проблеми з волосяним покровом можуть бути через неправильне харчування. Якщо людина з якихось причин не може відмовитися від дієти, вона повинна бути не дуже тривалою та максимально збалансованою. Під час обмеження в прийомі певних продуктів краще вживати вітаміни. Четверта причина облисіння - це, звичайно ж, спадковість.
- Якщо у хлопця був лисий батько і дід, шансів на густу шевелюру у нього немає?
- Все не так однозначно. Якщо у чоловіка був лисуватий батько, це ще ні про що не говорить! Стан волосся генетично чоловіки успадковують по лінії матері, а жінки – по лінії батька. Звичайно, в числі причин випадіння волосся можуть бути перенесені захворювання або хронічні патології. А ось схильність до багатьох з них може бути успадкована від батьків. Не варто ігнорувати і можливий негативний вплив антибіотиків і інших сильнодіючих ліків. У кожному разі потрібно серйозно розбиратися. І зробити це здатний тільки кваліфікований і досвідчений фахівець-трихолог.
- У сучасному світі дуже популярна діагностика за допомогою трихоскопу. Чи дійсно вона настільки ефективна?
- Трихоскопія є сучасною методикою діагностики шкіри голови і волосся. Обстеження проводиться за допомогою спеціального апарату - трихоскопа, який оснащений потужними оптичними лінзами. Завдяки цьому збільшити зображення досліджуваної області можна до 1000 разів.
- Кому рекомендована дана діагностика?
- Трихоскопія волосся і шкіри голови дозволяє діагностувати їх поточний стан, виявити причину облисіння і динаміку випадання, оцінити результат проведеної терапії. За допомогою трихоскопії визначають: тип шкірних покривів і волосся, їх загальний стан, діаметр і структуру, ступінь стоншування і руйнування, кількість волосяних цибулин і їх можливе пошкодження, загальну кількість волосся та його щільність на конкретних зонах голови. Це також високо інформативний метод для визначення фази і швидкості росту волосся, виявлення симптомів запальних процесів шкірних покривів, активності секреції сальних і потових залоз волосяної частини голови.
- Яку найголовнішу пораду ви дали тим, хто бажає врятувати власне волосся?
- При випадінні волосся потрібно розуміти, що його стан - це завжди відображення внутрішніх процесів організму. Волосся є одним з найбільш яскравих індикаторів здоров'я (або нездоров'я) нашого організму. Якщо почалися проблеми, потрібно шукати їх причину всередині. Для виявлення патогенного фактора і правильної постановки діагнозу необхідно звернутися до спеціалізованого медичного закладу, пройти обстеження і здати аналізи. Не завдавайте своєму волоссю додаткової шкоди та не піддавайте сумнівним експериментам. Те, що допомогло вашій подрузі, може мати цілком протилежний ефект у вас! Піклуйтеся про своє волосся, і воно віддячить вам здоров’ям та красивим виглядом!
Опубликовано: 15.07.2021
Обновлено: 15.07.2021
М. Гончаренко (Панфіловців), 7
телефон:
+38 (061) 233-7-233
+38 (095) 238-3-238 - Viber
+38 (096) 238-3-238
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом