Щирі вітання з Днем медичного працівника!
Аденомою молочної залози називається доброякісна пухлина невеликого розміру. До цього захворювання схильні жінки репродуктивного віку, зазвичай від 20 до 35 років.
Зазвичай на розвиток фіброаденоми впливає гормон естроген, тому її поява часто доводиться на завершальний етап менструального циклу або під час вагітності.
Деякі ознаки аденоми молочної залози мають схожість з ознаками інших захворювань грудей. Тому правильно поставити діагноз може тільки досвідчений лікар-мамолог. Для цього висококваліфіковані лікарі-мамологи медичного центру «Оксфорд Медікал Запоріжжя» приймають до уваги відомості зібраного під час первинного огляду анамнезу, а також характерні симптоми захворювання.
Характерними ознаками аденоми молочної залози є:
На дотик фіброаденома при пальпації має пружну структуру. Ця пружність і гладкість відрізняє аденому від злоякісних утворень.
Якщо в процес утворення аденоми молочної залози залучається не тільки фібринозна тканина, але і сполучна тканина, в місці утворення пухлини виникає відчуття печіння.
За статистикою, в 20% випадків аденома носить множинний характер, виявляючи свої характерні симптоми в обох молочних залозах.
Фіброаденома може збільшуватися у розмірах, якщо утворена в період вагітності або годування груддю. При утворенні лактуючих форм аденоми відзначається збільшений обсяг молока у годуючої матері.
Виникнення хвороби обумовлено порушеннями гормонального циклу, зокрема - відхиленнями у вироблення естрогену. Сприяти розвитку аденоми молочної залози можуть патології підшлункової або щитовидної залози. Також негативний вплив може здійснювати порушений гормональний баланс, зниження імунної функції.
Методи діагностики аденоми молочної залози залежать від стадії її розвитку і передбачають комплексний підхід до встановлення діагнозу. При зверненні до лікаря-мамолога проводиться збір анамнезу і здійснюється клінічний огляд з пальпацією молочної залози.
Для більш коректної постановки діагнозу призначається біохімічний та загальний аналіз крові. Також назначаються сучасні високоефективні діагностичні методи, зокрема:
Діагностика також передбачає дослідження крові на схильність до злоякісних утворень і на рівень гормонів.
BI-RADS - це стандартизовані цифрові коди, які призначає радіолог після інтерпретації мамографії. Це забезпечує стисле та однозначне розуміння запису для одного пацієнта між кількома лікарями та медичними закладами.
Категорії оцінки були розроблені для мамографії та пізніше адаптовані для використання з результатами МРТ та УЗД. Короткий опис кожної категорії, поданий нижче, майже ідентичний для всіх трьох модальностей.
Категорії оцінки BI-RADS:
0: Неповний
1: Негативний
2: Доброякісний
3: Ймовірно, доброякісний
4: Підозріло
5: Дуже вказує на злоякісність
6: Відома біопсія — доведена злоякісність
Першочерговим завданням лікаря-мамолога та його пацієнтки стає усунення причин, завдяки яким виникла ця патологія молочної залози. Одночасно з тим розробляються заходи щодо подальшого попередження ризику рецидиву та прогресування хвороби.
Лікування аденоми молочної залози медикаментозними засобами не практикується, так як не має досить тривалої та стійкої ефективності. Метод лікування аденоми молочної залози визначається тільки лікарем. Найчастіше, основним методом лікування є оперативне втручання і повне видалення. В якості підтримуючої терапії можуть призначатися гомеопатичні препарати, імуномодулятори, гормональні препарати.
Пройти обстеження і лікування аденоми молочної залози в Запоріжжі можна в медичному центрі «Оксфорд Медікал», при участі компетентних та досвідчених лікарів-мамологів цього закладу.
Записатися до лікаря-мамолога можна по телефону: 233 7 233, (095) 238 3 238.
Акції
М. Гончаренко (Панфіловців), 7
телефон:
+38 (061) 233-7-233
+38 (095) 238-3-238 - Viber
+38 (096) 238-3-238
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом