Серед захворювань, які вражають сечостатеву систему, сьогодні вірус папіломи людини має особливий статус, оскільки він є основною причиною розвитку ракових клітин в шийці матки.
У віці до 50 років близько 80 відсотків жінок є носіями ВПЛ різних типів. Половина з них уражені вірусом, який є високоонкогенним, тобто, провокує розвиток ракових клітин в шийці матки.
Види ВПЛ
На даний час виявлено понад шістсот штамів ВПЛ. Більшість з них провокують утворення:
- кондилом;
- папілом;
- бородавок.
Деякі види активно впливають на розвиток ракових клітин. Найбільш небезпечними вважаються віруси типу 16 і 18, оскільки вони приймають участь в розвитку передракових станів і формуванні ракових клітин шийки матки.
Вірус папіломи людини є поширеним та небезпечним для здоров'я. Найбільш ефективним способом профілактики вірусу є вакцинація.
Профілактика ВПЛ
Вакцинація від ВПЛ є високоефективним способом, який попереджає зараження вірусом папіломи людини. Сьогодні використовуються щеплення проти вірусів типу 16 і 18, однак, сформований імунітет працює також і проти інших типів. Вакцинації підлягають дві групи - дівчатка, які ще не почали статеве життя, а також жінки, які мають статеві відносини, але не є носіями вірусу.
За рекомендаціями ВООЗ, вакцинація може бути корисною особам обох статей, починаючи з 12 років.
У дитячому віці допускається комплексне застосування вакцини проти вірусу папіломи людини спільно з сироватками або вакцинами проти кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту.
Вакцина виробляє імунітет, тривалість якого становить вісім років. Побічний ефект може проявлятись у вигляді дискомфорту і почервоніння місця ін'єкції, які, втім, швидко зникають.
Отриманий імунітет створює захисні антитіла до того, як вірус потрапляє в організм. Однак, дана методика є неефективною в разі, якщо жінка вже є носієм вірусу папіломи людини.
Тому, важливо пройти вакцинацію до початку статевого життя, щоб мінімізувати ризик зараження.
Щеплення проти ВПЛ в МЦ «Оксфорд Медікал»
Процедуру щеплення проти ВПЛ рекомендується проводити в ранньому віці, ще до того, як виникнуть перші інтимні контакти. Стійкий імунітет проти вірусу папіломи людини позбавить від ризику зараження на весь період дії вакцини.
Вакцина вводиться всередину м'язів, в області плеча. Місце введення голки обробляється дезінфікуючим спиртовим розчином.
Вакцинація передбачає триразове введення вакцини з метою отримання стійкого імунітету проти різних штамів вірусу. Вторинне введення вакцини проводиться за 30 днів після першої ін'єкції. Для закріплення результату пацієнту необхідно звернутися в МЦ «Оксфорд Медікал» для третього щеплення через три місяці.
Ви можете записатися на прийом до лікаря-гінеколога в МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя» та пройти огляд і вакцинацію, а також отримати відповіді на всі запитання. Щеплення проводиться в комфортних умовах, за індивідуальним графіком і з використанням якісної вакцини проти ВПЛ.
Запис на прийом до гінеколога за тел. 233 7 233