Щирі вітання з Днем медичного працівника!
Знижена концентрація гемоглобіну внаслідок порушеної будови кров'яних клітин вказує на анемію. Разом з цим відзначається зниження числа еритроцитів.
Залізодефіцитна анемія не є самостійним захворюванням і найчастіше виникає як симптоматика інших хвороб.
Анемія (або недокрів'я) викликається недостатньою кількістю заліза в кров'яної маси. Захворювання досить серйозне, тому при виникненні характерних симптомів слід негайно звернутися в медичний заклад.
Від дефіциту заліза в крові страждає 17% представників чоловічої статі та 50% жіночої. Проте, не у кожного діагностується залізодефіцитна анемія. Вона спостерігається при зниженому рівні гемоглобіну (менше ніж 120 г), коли вміст еритроцитів знижується до 3,8 млн.
Такі показники вказують на запущений випадок хвороби. Першими на недолік заліза в організмі реагують органи та тканини, і тільки в крайніх випадках з'являються зміни в крові.
На захворювання вказує ряд ознак.
1. М'язова слабкість.
2. Проблеми з волоссям і нігтями.
3. Бліда шкіра.
4. Паління на кінчику язика.
5. Зміна менструального циклу у жінок — провокується великою втратою крові.
До інших симптомів анемії відносять: зміну настрою, дратівливість, болі в серці, сонливість, нездоровий апетит, запаморочення, задишку, втрату свідомості, головний біль.
При наявності хоча б одного з ознак варто пройти повне обстеження організму.
Недокрів'я діагностується більше, ніж у 2 млрд. Населення планети. У більшості випадків, страждають маленькі діти, хоча частота захворювання серед дорослих також істотна.
У період фізіологічного розвитку і зростання організму потрібна підвищена кількість корисних компонентів, а кровоносна система знаходиться в стадії розвитку і не встигає донести їх. Це підриває стан імунної системи, що провокує ряд захворювань.
Деякі фактори здатні викликати анемію поодинці, але частіше вони діють комплексно:
Навіть при відсутності зазначених факторів слід налагоджувати роботу організму, бажаючи запобігти виникненню серйозних хвороб.
У процесі дослідження здійснюється докладне вивчення внутрішніх органів.
Методи діагностики:
Також необхідний особистий огляд пацієнта. Тільки повна детальна діагностика задає правильний напрям подальших дій лікаря.
Однією з основних рекомендацій в лікуванні недокрів'я є коригування раціону харчування. Як підвищити залізо в крові? Слід включити в меню м'ясо, вершкове масло, квасоля, яблука, зелень, моркву, печінку, вівсянку, рибу. Гранатовий сік здатний підвищити рівень гемоглобіну. Мед сприяє засвоюваності заліза організмом. Обмежте вживання борошняних продуктів, жирів, алкоголю, чаю і кави.
Лікування народними методами також здатне поліпшити самопочуття пацієнтів з діагностованою анемією. Настої грициків, хвоща польового, суниці, кульбаби, шпинату і кропиви покращують роботу кровоносної системи пацієнта. Однак, приймати відвари слід строго відповідно до рекомендацій лікаря.
Схема лікування пацієнтам з анемією призначається в індивідуальному порядку. Поширені шляхи усунення проблем:
При правильному підході до лікування проблеми усуваються в короткі терміни.
Кваліфіковані фахівці в МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя» успішно справляються з проблемами недокрів'я у пацієнтів. Діагностика проводиться із застосуванням найсучаснішого обладнання, а величезний досвід дозволить безпомилково поставити діагноз і підібрати найбільш ефективну програму лікування. Записуйтеся на консультацію за телефонами, вказаними на сайті.
Акції
М. Гончаренко (Панфіловців), 7
телефон:
+38 (061) 233-7-233
+38 (095) 238-3-238 - Viber
+38 (096) 238-3-238
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом