Бронхіт - одне з найбільш поширених респіраторних захворювань. Їм можуть хворіти люди в будь-якому віці. Небезпека при несвоєчасному лікуванні бронхіту - стрімкий перехід хвороби з гострої в хронічну форму.
ОЗНАКИ ПРИЧИНИ І ДІАГНОСТИКА БРОНХІТУ
Виникає бронхіт з різних причин, що впливає на його класифікацію. Інфекційні форми бронхіту можуть розвиватися внаслідок патогенного дії мікроорганізмів - вірусів, бактерій або навіть грибків.
Бронхіт незаразної етіології розвивається на фоні алергічних реакцій, при частих застудах, при переохолодженні, вод впливом токсичних компонентів.
Основні ознаки бронхіту легко виявити самостійно, але для підтвердження первинного діагнозу слід звертатися до отоларинголога або терапевта. При клінічному обстеженні кваліфіковані фахівці звертають увагу на такі симптоми захворювання:
- підвищення температури тіла;
- наявність нежиті;
- занепад сил;
- частий і сухий кашель;
- хрипи при диханні;
- яскраво виражена хворобливість в області грудей;
- підвищена пітливість;
- відхаркування з мокрою слизом.
Так як подібні симптоми характерні і для інших респіраторних захворювань, з метою підтвердження діагнозу лікар може направити пацієнта для проходження додаткових діагностичних процедур. Зокрема, обов'язково доведеться пройти лабораторне дослідження крові та сечі.
В цілях визначення форми та інтенсивності перебігу бронхіту лікар може дати направлення для проходження рентгенографії. Щоб відрізнити , бронхіт від хвороб з аналогічними симптомами, лікар-терапевт призначає методи диференційної діагностики.
ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ БРОНХІТУ
Профілактичні заходи передбачають підтримку здорового способу життя. Щоб уникнути бронхіту необхідно уникати переохолоджень, прийому холодних напоїв. Схильним до респіраторних захворювань людям не рекомендується працювати на об'єктах, пов'язаних з підвищеною токсичністю.
Лікування бронхіту призначається лікарем і в цілях більшої ефективності курс лікування передбачає комплекс заходів. Насамперед, необхідно усунути причини хвороби.
Для підтримання опірності організму призначаються імуномодулюючі препарати, вітамінні комплекси. В цілях зниження температури і її наслідків показаний прийом жарознижуючих препаратів. Антигістамінна терапія може призначатися для зняття алергічних реакцій.
Серед рекомендованих при бронхіті препаратів - відхаркувальні засоби, а також препарати, що розширюють бронхи. Додатково може бути показано сеанси фізіотерапевтичних процедур. Зокрема корисною при бронхіті може бути інгаляція з використанням ароматичних трав.
Лікування бронхіту може проводитися в амбулаторних умовах або на стаціонарі. Курс лікування при відсутності ускладнень зазвичай становить від однієї до трьох тижнів.
МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ ПРИ БРОНХІТІ
При відсутності своєчасного і кваліфікованого лікування на тлі бронхіту може розвинутися пневмонія. Не виключається запалення плеври та інші запальні процеси.
Щоб уникнути ускладнень і для отримання кваліфікованої медичної допомоги жителі Запоріжжя можуть звернутися в медичний центр «Оксфорд Медікал». В цьому центрі є все необхідне діагностичне обладнання для точної діагностики бронхіту.
Прийом пацієнтів в МЦ «Оксфорд Медікал» проводять досвідчені лікарі, які мають високий рівень кваліфікації і практичний стаж роботи. При необхідності можлива госпіталізація хворих, а також проходження фізіотерапевтичних процедур.
Щоб своєчасно діагностувати бронхіт, жителі Запоріжжя можуть записатися на прийом до фахівців МЦ «Оксфорд Медікал» за телефонами: 233 7 233