З приходом весни гормони «грають» не тільки у підлітків. Практично кожна жінка стикається з тими чи іншими проблемами. Висипання на шкірі, набір ваги, поява небажаної рослинності на обличчі, зміни в циклі, перепади настрою - це все свідчення певні гормональних проблем. Самі по собі вони не пройдуть. Потрібна консультація у грамотного фахівця. Про гормонах і жіноче здоров'я сьогодні поговоримо з завідувачем гінекологічним відділенням МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя» В. В. Поплавським.
- Гормональний фон жіночого організму - складна система. Як зрозуміти, що є проблеми?
В.П. Можна без перебільшення сказати, що гормональний фон жінки - це те, що визначає її життя. Саме він (крім спадковості) формує зовнішність, зріст, вага, будова скелета, стан шкіри і волосся. Від гормонального фону залежить здоров'я всього жіночого організму і, особливо, статевої сфери. Багато жінок вважають, що їх репродуктивне здоров'я можуть порушити виключно статеві інфекції або хронічні захворювання. Але це далеко не так. Адже статева система представниць прекрасної статі дуже тонко збалансована, а тому досить вразлива. Вчені називають близько 60 гормонів, які формують так званий «гормональний фон». Це не тільки естроген і прогестерон.
Чи можна на конкретних прикладах розповісти про проблеми гормональної сфери, які повинні насторожити жінку?
-Досвідчений лікар навіть до огляду або отримання результатів аналізів може припустити, що якщо у пацієнтки осередкове випадання волосся - нестача гормонів щитоподібної залози;
целюліт - надлишок інсуліну; зайву вагу, або виснаження - дисбаланс інсуліну і глюкагону; ранні ознаки старіння і пігментні плями - недолік естрогену; безсоння - нестача мелатоніну.
Існує таке явище, як гіперандрогенія - підвищений вміст чоловічих статевих гормонів в крові жінки. За статистикою, на це захворювання страждають 5% жінок. Але на практиці це кількість жінок набагато вище, тому що багато хто, не здогадуючись про першопричини, борються з впливом «чоловічих гормонів» за допомогою косметичних засобів, епіляції, або намагаються їх ігнорувати. Звертаються до гінеколога тільки тоді, коли виникають проблеми з зачаттям або виношуванням вагітності.
До чого, крім проблем із зовнішністю і зачаттям, може привести дисбаланс гормонів?
- Цих захворювань чимало. Міома матки, гіперплазія ендометрію, ендометріоз, поліпи, полікістоз, порушення менструального циклу. З усіма цими захворюваннями ми стикаємося в нашій практиці. Гормонально обумовлені хвороби репродуктивної системи жінки небезпечні тим, що призводять до виникнення доброякісних новоутворень, які без лікування можуть перейти в рак. Так що з гормональним фоном жарти погані.
Як проходить лікування гормональних захворювань в МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя»?
- До кожної пацієнтки - індивідуальний підхід. На початковому етапі ми проводимо лабораторні дослідження. Всі аналізи можна здати на базі медцентру. Паралельно ми проводимо розширені гінекологічні обстеження.
Якщо проблема виявлена і є захворювання, при яких потрібне хірургічне втручання. Чи проводяться операції в «Оксфорд Медікал Запоріжжя»?
- На базі нашої клініки проводиться цілий ряд малоінвазивних, органозберігаючих операцій в гінекологічній сфері. Одна з них - гістерорезектоскопія. Дана операція показана пацієнткам з міоматозним вузлами подслизистого характеру, гіперплазію матки і поліпами на її поверхні, внутрішньоматковими перегородками та ін.
Як проходить операція?
- В цілому сама операція проходить за 30-60 хвилин під наркозом. Робить її хірург-гінеколог. Далеко не в кожному окремому медичному центрі такі фахівці є. «Оксфорд Медікал Запоріжжя» в цьому сенсі самий передовий медичний центр міста, а обладнання відповідає всім світовим стандартам.
До гінекологів МЦ «Оксфорд Медікал» можна звернутися з будь-яких питань: діагностування та ведення вагітності, профілактичні огляди, допомога при менопаузі, лікування ЗПСШ, вакцинація від ВПЛ.
У відділенні клинки дотримується підвищена безпека в зв'язку з пандемією COVID-19, а тому ризиків зараження немає.
Опубликовано: 01.04.2021
Обновлено: 01.04.2021
М. Гончаренко (Панфіловців), 7
телефон:
+38 (061) 233-7-233
+38 (095) 238-3-238 - Viber
+38 (096) 238-3-238
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом